Aromaterapeutická masáž:

  • celostní regenerační masáž s použitím 100% přírodních bioaktivních rostlinných silic
  • jemná doteková terapie s hlubokým účinkem
  • přináší relaxaci a zvyšuje hladinu energie
  • zmírňuje vlivy stresu a stimuluje přirozenou schopnost sebeléčby
  • pomáhá odstraňovat příčiny zdravotních potíží
  • působí nejen na fyzické tělo, ale má prokazatelný pozitivní vliv i na psychiku

Bioaktivní rostlinné silice

Bioaktivní rostlinné silice (někdy nazývané též éterické nebo esenciální oleje) jsou látky, které se vyskytují v různých částech rostlin – v listech, ve květech, v plodech, ale též v kůře nebo kořenech. Od pradávna se získávají ze stromů,  keřů, bylin, travin a květin, nejčastěji parovodní destilací.
Již starověké kultury Egypťanů, Sumerů, Asyřanů, Řeků a Římanů využívaly znalosti o aromatických rostlinách a jejich léčivých schopnostech k výrobě mastí a olejů, k přípravě léků, léčivých koupelí a zábalů a k rozličnému ošetřování pacientů.

V dnešní době jsou poznatky našich moudrých předků již potvrzené vědeckými výzkumy, analýzami a rozbory, a my tak máme v rukách nástroj, který nás vrací k samotným kořenům lékařství.

Masáž
Aromaterapie

Naše civilizace se na své cestě vzdálila mnohému vědění o přírodě a znalost rostlin patří mezi ty nejvzácnější. Dokážeme sice v dnešní době vyrobit syntetické napodobeniny rostlinných látek, ty ale nikdy nemohou nahradit čisté látky přírodní, které jediné zaručují svou biologickou aktivitou hluboký účinek. Jinými slovy, začínáme přicházet na to, že vzít si prášek je sice rychlé a jednoduché, nikoli však řešení.
Rostlinné silice jsou nazývány životní energií nebo též duší rostlin a v přírodě mají pravděpodobně funkci ochranou a komunikační. Aromaterapie ve svém celostním přístupu k člověku využívá tyto léčivé přírodní látky aktivaci hloubkové regenerace a přirozeného zdraví. V našem organismu působí tyto látky hned v několika rovinách – kůží se dostávají do krevního oběhu a pozitivně ovlivňují fyzické tělo a zároveň pomocí nejtajemnějšího smyslu čichu ovlivňují přímo a bezpečným způsobem hluboké vrstvy naší psychiky. Různé silice mají různé a specifické vlastnosti – například antibakteriální, antivirové, protizánětlivé, antidepresivní,  protiplísňové, sedativní nebo stimulující.

Jsou to vysoce koncentrované látky, které nejsou rozpustné ve vodě a k jejich použití je třeba dodržovat určitá pravidla a postupy. K masáži se používají naředěné v rostlinných olejích (například ve slunečnicovém, mandlovém, olivovém, konopném…). Správné ředění a vhodný výběr těchto silic a olejů je téměř alchymistickým procesem a je úkolem školeného aromaterapeuta.  Tento výběr je čistě individuální a přihlíží k vašemu zdravotnímu stavu, k vašim případným zdravotním potížím a osobním preferencím. Proto je součástí každého ošetření konzultace, popřípadě diagnostika, využívající například znalostí tradiční čínské medicíny, podle které se vhodně zvolí a zacílí následná terapie.

V našem studiu pracujeme pouze s vysoce kvalitními přírodními produkty a nabízíme individuální přístup a možnou kombinaci s dalšími celostními směry.

Cena

částečná masáž  60 min 1000,-/ 90 min 1500,- Kč

Aromaterapii ve studiu praktikuje Lenka Dora Stejskalová .