Systemický průvodce osobním rozvojem Na cestě osobního rozvoje jsem jako vědomý člověk taktéž, tudíž mi vaše témata jsou blízká v tom, že mám na osobní cestě obdobný prožitek.

Pro tuto práci jsem se v mládí nerozhodl, našla si mne sama v průběhu života a já se rozhodl přijmout signály, že bych jí měl s vámi dělat. V osobním rozvoji jednotlivců i skupin ale pracuji více jak 10 let, jelikož jsem vysokoškolským pedagogem. Mým hlavním zaměstnáním je výuka a výzkum na  ČVUT, F. stavební v oboru vodního hospodářství. Vyučuji několik předmětů v oboru podzemní a půdní vody. I v této práci zkoumám jak fungují systémy, především přírodní, jak proudí voda v krajině. V technickém oboru mého studia jsem za 25 let dosáhl titulu inženýra, doktora věd a  pedagogického titulu docent. Tři roky jsem pracoval na univerzitách v USA a UK.

V práci se systémy jsem absolvoval roční výcvik v pomoci rodinám systemickými metodami, teorie a praxe systemických konstelací podle Berta Hellingera u Zdeňky Tuškové. Mou technickou práci a osobní psychologicky směrované poradenství vnímám v souladu. Pokud má maják na vrcholu šířit světlo a být oporou pro okolní lodě, musí mít na útesu, kde bouří vlny, pevný, ocelí vyztužený betonový základ. Nejdříve je v systému nutný řád,
aby mohla přijít láska. Považuji svou práci jako doplněk tam, kde už standardy neví Jak a cílené hledání může odpovědět na Proč? tj. najít příčinu ve vašem systému.

Kontakt:

telefon: 606 137 204
e-mail: martin@sanxmartin.com
web: www.sanxmartin.comA